Poradna:

Čištění střev:
Na ideální vyčistění střev je jednoduchý přírodní produkt – citrusový plod. Každý večer cca dvě hodiny po posledním jídle zkonzumujeme jeden celý citrusový plod. Vhodný je  grep, pomeranč, pomelo,  vše bez kůry . Ne jen šťávu ! Pak už nic nejíme !!! Dužina citrusových plodů neprovádí detoxikaci, ale čistí veškeré toxické nálepy, usazeniny i parazity.  Ideálně čistí klky ve střevech a na rozdíl od léků, se pak nemusíme v těle doplňovat vzácné bakterie, které jsou součástí imunitního systému. Tímto čištěním střev se zbavíte zácpy, syndromu dráždivého tračníku,  plynatosti a nadmutí, obezity, chronické vyčerpaností, bolestí žaludku. Odstraníte i problémy s kůží a vlasy. Do několika měsíců se zbavíte i nadváhy, nadmutého bříška až o 6 kg . Prostě se zbavíte odpadů – stolice zahnívajících ve střevech.
PS. že to funguje poznáte po několika dnech, kdy budete z WC utíkat před vlastním zápachem.

Doporučuji také  psyllium a to i s lactobacili. Prodává se probiopsyllium a mohu ho jen a jen doporučit.


Čištění celého zažívacího traktu:
Léčba spočívá v převalování nejlépe olivového panenského oleje v ústech.Polévkovou lžíci naplníme olejem a žmouláme nebo převalujeme v puse. Po chvíli olej zřídne a máte pocit jako byste měli v puse vodu. Je to bez chuti a bez zápachu, dá se to vydržet. Olej nikdy, žádnou cenu nepolkněte!!! Je tam spoustu škodlivin z vašeho těla.
Olej musíte převalovat asi 15-20 minut.  Po tomto čase olej vyplivněte do záchodu a ústa vypláchněte teplou vodou. Po vyplivnutí musí být olej přeměněn v bílou emulzí podobnou mléku, pokud je emulze nažloutlá znamená to, že jste převalovali malou intenzitou nebo kratší čas .  Začátky nebudou pro mnohé z vás jednoduché, ale nevzdávejte se po 15 převalování už budete mistři.  Po první tři dny může, ale také nemusí nastat bolest hlavy, je to reakce na rychlé vyčištění cévek v mozku pokud se objeví během jednoho dne zmizí.

Játra:
Jaro jako roční období patří játrům a jejich párovému orgánu – žlučníku.
Játra jsou především orgánem detoxikace ale samozřejmě i trávení. Zpracovávají tuky,sacharidy, aminokiseliny, redukují hormony, ukládají vitamíny, odstraňují toxiny a těžké kovy.
Činnost jater má vliv na zdraví a kvalitu zraku ,krve, svalů, šlach, kloubů, a vaší fyz.výkonnost.
Na pročištění jater, nejlépe na jaře je nejvhodnější  užívat  ostropestřec nebo hořec. Tyto byliny se dnes dají pořídit ve formě čajů, tinktur, kapslí nejen v bylinkářstvích, ale i v lékárnách.

Čištění krve:
Po dobu 14-21 dní jíst červenou řepu. Minimálně 2 vrchovaté polévkové lžíce. Může být i nakládaná, kompotovaná. U kompotu pozor, nepít z ní tu štávu-většinou obsahuje ocet. Pokud nemáte řepu rádi, tak si udělejte štávu z červené řepy. Je třeba pít 2 dcl této štávy denně po stejně dlouhou dobu. Pozor , vaše stolice bude červená. Řepa barví :-). Řepa je nejlepší čistidlo , jaké existuje. Vyčistí orgány tak, že vám sníží hodnotu cholesterolu , cukru v krvi.

Bolesti , záněty uší:
Na každé zahrádce najdeme netřesk skalní / v zahradnictví ho také prodávají:-)/, rozřízneme lístek a šťávu kapeme 2X denně po jedné kapce do OBOU! uší. Pozor, ať vám tam nepadne i dužnina. Je třeba kapat alespon týden. Netřesk moc dobře léčí a zklidňuje uši. Je možné, že se vám nebo vašim dětičkám spustí rýma. Je to tím, že se uvolní i dutiny a vše, co se tam nahromadilo. Předejdete píchání uší.

Zázračné kyselé zelí:
Oblíbené kysané zelí účinně chrání před vznikem rakoviny jater, plic, tlustého střeva a prsu. Je skvělé na žaludeční vředy, žaludeční neurozy. Obsah vitaminu C je v kysaném zelí dokonce vyšší než v čerstvém, což je důsledek činnosti bakterií mléčného kvašení. Již 200 g kysaného zelí pokryje denní potřebu vitaminu C. Zelí působí také proti depresím a obsah vitamínu B12 je dobrý pro nervovou soustavu. Vysoké množství vitamínu C zvyšuje imunitu a je velice potřebný ke tvorbě hormonů. V kysaném zelí najdeme také draslík, železo, vápník, zinek, hořčík, fluor a enzymy. Kysané zelí rovněž podporuje tvorbu krve a hormonů. Aktivuje imunitní systém v boji proti virům a bakteriím, posiluje organismus proti infekcím. Snižuje také vysoké hodnoty krevního tlaku a zároveň aktivuje funkci střev a vylučování toxických látek. Podporuje i látkovou výměnu a má odvodňující účinek, a proto umožňuje rychlé odstraňování odpadních látek z těla.

Medicína na kašel:
POTŘEBNÉ PŘÍSADY – je k odhlenění, namísto mukosolvanů atd.

1 sáček tymiánu (8-9gramů). 200 gr cukru. 25 0ml vody

POSTUP PŘÍPRAVY:
vodu s cukrem vaříme na mírném ohni 20 minut, poté sundáme z ohně. Musíme přidat celý sáček tymiánu ( jeden, kupovaný tymián) a nechat louhovat do vychladnutí. Scedit, a po lžičkách třeba 5 krát denně.
Nenamáčet do lektvaru olíznutou lžičku!!!! Dávám medicínu do skleněné lahvičky.
Vydrží dlouho.Skladuji při pokojové teplotě i 2 měsíce

 

Kontakt

Gabriela Čanigová Počerny 150
36017 Karlovy Vary

737268204 canigovagabi@seznam.cz